Profile dylatacyjne do laminatu, parkietu i winylu

Zalety profili dylatacyjnych wineo

  • Idealne przejście dla podłóg o tej samej wysokości
  • Opcje kolorystyczne: srebrny, stal nierdzewna i mosiądz
  • Materiał podstawy: aluminium
  • Pomieszczenia wilgotne: nadaje się również do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych
  • Stabilne i odporne: na zabrudzenia i zarysowania
  • Wysokość zabudowy: 0mm-13mm (wysokość zakrycia obu półek musi być identyczna)
  • Szybki montaż: wkręt lub samoprzylepny
  • Zabrudzenia nie wnikają w szczelinę

Co to jest profil dylatacyjny?

Profile dylatacyjne stosowane są podczas montażu, kiedy należy zniwelować przejścia i szczeliny, np. dylatacje. Szyny przejściowe są montowane pomiędzy dwoma wykładzinami podłogowymi o tej samej wysokości i przy prawidłowym montażu mogą wytrzymać nawet do dziesięciu lat.
Profile dylatacyjne łączą różne pokrycia podłogowe, takie jak parkiet i podłoga laminowana lub podłoga winylowa oraz biopodłowa PURLINE. Profile  dylatacyjne są  stosowane również w przypadku jednolitych wykładzin podłogowych, gdy ze względu na wielkość pomieszczenia konieczne jest wykonanie dylatacji. Jest to również wygodny i łatwy sposób na oddzielenie pomieszczeń od siebie.

Jakie profile dylatacyjne są dostępne?

Profile dylatacyjne do przykręcania

Przy pomocy przykręcanych profili  dylatacyjnych można szybko i pewnie pokryć szczeliny pomiędzy dwoma wykładzinami podłogowymi o tej samej wysokości. Żebrowana powierzchnia nadaje profilowi  bardzo wysoką jakość i solidny wygląd.

Śrubowe profile dylatacyjne Zalety w skrócie

  • Materiał podstawowy: aluminium
  • Mocowanie: Do przykręcenia
  • Warianty kolorystyczne: srebrny, mosiądz i stal nierdzewna
  • Prosty montaż
  • Niewiele potrzebnych narzędzi

Profile dylatacyjne do klejenia

Dzięki samoprzylepnym profilom przejściowym można błyskawicznie i bez większego użycia narzędzi zakryć szczeliny dylatacyjne dwóch wykładzin podłogowych o tej samej wysokości. Płaska konstrukcja z dekoracyjnymi rowkami na powierzchni nadaje profilowi przejściowemu bardzo wysokiej jakości i solidny wygląd.

Profile dylatacyjne do klejenia Zalety w skrócie

  • Materiał podstawy: Aluminium
  • Mocowanie: Do przyklejenia
  • Opcje kolorystyczne: srebrny, mosiądz & stal nierdzewna
  • Łatwy montaż
  • Niewiele potrzebnych narzędzi

Profile dylatacyjne dla podłóg laminowanych, winylowych i biopodłóg PURLINE

Zastosowanie profili dylatacyjnych nie wynika  tylko z przyczyn technicznych. Profile  mogą być również wykorzystywane jako element wzornictwa. Dzięki różnym wariantom kolorystycznym w kolorze srebrnym, mosiężnym lub ze stali nierdzewnej można znaleźć odpowiedni wzór do każdego pomieszczenia. Powstaje jednolity, harmonijny wygląd ogólny i jednocześnie sprawia, że pomieszczenia wydają się większe.

 Profil  dylatacyjny  stanowi akcent wyróżniający się  na tle podłogi. Dotyczy to w szczególności kombinacji różnych wykładzin podłogowych. Na przykład przy przejściu z płytek na podłogę winylową lub parkiet na podłogę laminowaną. Profil przejściowy do podłóg winylowych, laminowanych lub parkietu wspomaga w ten sposób rozgraniczenie różnych pomieszczeń mieszkalnych. Profil pokazuje w ten sposób wizualnie: tu kończy się korytarz, a zaczyna salon.

Ponadto krawędzie są nie tylko chronione przed uszkodzeniami, ale także zapobiegają niebezpieczeństwu potknięcia się.

Najczęściej zadawane pytania FAQ dotyczące profili dylatacyjnych

Profile dylatacyjne lub szyny przejściowe: Każdy, kto zajmuje się montażem wykładzin podłogowych, wcześniej czy później zetknie się z tymi pojęciami. Chodzi o profile aluminiowe, które montuje się jako przejście między dwoma wykładzinami podłogowymi, tworząc w ten sposób harmonijny wygląd całości. Ale i tu należy odpowiedzieć na kilka pytań: Do jakich obszarów zastosowań przeznaczone są profile przejściowe? Jak przycinać profile przejściowe? 

Udzielamy odpowiedzi.

Jakie profile dylatacyjne są dostępne?

Profile  dylatacyjne wineo wykonane są z materiału podstawowego - aluminium. Są one dostępne do przykręcenia lub samoprzylepne w wariantach kolorystycznych srebrnym, mosiężnym i ze stali nierdzewnej. 

Gdzie stosuje się profile dylatacyjne?

Profile  dylatacyjne stosuje się wszędzie tam, gdzie  mamy do czynienia z dwoma wykładzinami podłogowymi  o tej samej wysokości, aby zakryć szczelinę dylatacyjną (np. między drzwiami). Jedną z zalet aluminiowych szyn przejściowych jest to, że można je stosować również w łazienkach, a więc nadają się do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych.

Który profil dylatacyjny jest właściwy?

Istnieją pomieszczenia, które są narażone na mniejszy  nacisk niż inne. Na przykład kuchnia lub łazienka są narażone na intensywne użytkowanie. Zasada jest taka: im bardziej podłoga jest użytkowana, tym bardziej wytrzymały powinien być profil przejściowy.

Do miejsc intensywnie użytkowanych szczególnie nadają się profile  dylatacyjne, które są mocno i pewnie przykręcone do podłoża. W pomieszczeniach o mniejszym natężeniu ruchu często wystarcza samoprzylepny profil.

Kiedy potrzebne są profile dylatacyjne?

Podczas układania podłogi lub dwóch wykładzin podłogowych o tej samej wysokości należy zachować pewne odległości za pomocą dylatacji. Szczeliny te muszą być następnie zakryte.

Profile dylatacyjne służą do starannego zamknięcia otwartych przestrzeni i dodatkowo chronią wykładzinę podłogową.

Jak ciąć profile dylatacyjne?

Do wykonania profilu  dylatacyjnego z aluminium należy koniecznie użyć piły do metalu. Szczególnie sprawdzają się tutaj mniejsze piły ręczne lub piły tnące. Wyrzynarki nie są zalecane do cięcia.

Upewnij się, że dłuższy bok szyny przejściowej spoczywa na solidnej powierzchni, aby nie wygiął się lub nie złamał podczas cięcia.

Jakie są rodzaje mocowań dla profili dylatacyjnych?

Aluminiowe profile  dylatacyjne dostępne są w dwóch rodzajach: do przykręcania lub do klejenia.

Do przykręcania: zawsze 2-częściowe składające się z szyny i profilu.

do klejenia: jednoczęściowe - odciągnąć pasek kleju, przykleić, gotowe.

Jak mocuje się profile dylatacyjne do wkręcania?

Podczas montażu profili  dylatacyjnych do przykręcania, pierwszym krokiem jest określenie szerokości. Jest to na przykład szerokość ramy drzwiowej. Ten pomiar zaznacza się na profilu. Następnie profil jest skracany do odpowiedniej długości za pomocą piły do metalu. Po skróceniu profilu podstawowego kładzie się go na podłodze bez naprężeń ze szczeliną dylatacyjną ok. 5 mm. Teraz należy wstępnie wywiercić otwory pod kołki za pomocą wiertła 5 mm. Przed włożeniem kołków w podłoże i przykręceniem profilu bazowego należy odkurzyć wywiercone otwory. Po zakończeniu prac podłogowych przystępujemy do ostatecznego montażu profilu dopasowanego. Skrócony profil umieszcza się nad profilem bazowym. Należy zwrócić uwagę, aby ten pręt z profilu dopasowującego został włożony w prowadnicę profilu bazowego.

Instrukcje wideo: Prawidłowe cięcie i mocowanie profili dylatacyjncyh

We need your consent to load Youtube content

We use a third-party service to embed video content. This service may collect data about your activities.

More information

 

 

#Wskazówka

"Najlepszym i najczystszym sposobem na skrócenie aluminiowych profili dylatacyjnych jest użycie piły do metalu z dużą ilością ostrzy. "

André, ekspert ds. listew i profili przypodłogowych

Zamknij filtry
Nie znaleziono żadnych wyników!