wineo PURLINE Bioboden Küche Obst

Certyfikowana jakość i odpowiedzialność

Kontrolowana jakość

Od dostawcy surowców po gotowy zapakowany produkt – podłogi wineo muszą sprostać najwyższym wymaganiom i przechodzą intensywną siedmiostopniową kontrolę jakości, która gwarantuje, że wielokrotnie wyróżniona i nagrodzona będzie wyznaczać standardy również w przyszłości.

Duża odpowiedzialność

Jako przedsiębiorstwo rodzinne trzeciej generacji dźwigamy dużą odpowiedzialność społeczną i ekologiczną. Ciągła dostępność towarów, intensywne wsparcie działu technicznego i marketingu, kompetentne doradztwo jak i ciągły rozwój wyróżniają wineo i tworzą zaufanie oraz bezpieczeństwo wśród partnerów na światową skalę. 

Certyfikaty środowiskowe dla Biopodłóg PURLINE

 • Cradle to Cradle®

  Certyfikacja cradle to cradle® poświadcza stosowanie przyjaznych dla środowiska, zdrowych i nadających się do recyklingu materiałów (recykling techniczny), wykorzystywanie podczas produkcji energii słonecznej lub innych odnawialnych źródeł energii, odpowiedzialne zużycie wody oraz strategię zaangażowania społecznego producenta.

   

 • Der Blaue Engel

  Znak „Błękitny Anioł” gwarantuje, że nasze produkty oraz usługi spełniają wysokie standardy ochrony środowiska, zdrowia oraz użytkowania produktu. Dla każdej grupy produktów są opracowane kryteria, które w przeciągu 3 − 4 lat są kontrolowane przez Ministerstwo Środowiska.

 • Österreichisches Umweltzeichen

  Austriacki znak jakości służy ocenie produktów pod kątem jakości, ochrony zdrowia i ekologii. Z zasady certyfikację mogą uzyskać tylko te produkty, które są bezpieczne dla zdrowia. Spełnienie kryteriów jest sprawdzane co cztery lata.

 • M1

  Fiński odpowiednik Blauer Engel w Niemczech

 • GREENGUARD

  Certyfikat Greenguard zapewnia, że produkt spełnia najbardziej rygorystyczne i kompleksowe wymagania dotyczące emisji lotnych związków organicznych (LZO) do powietrza wewnątrz pomieszczenia.

   

 • A+

  Podobnie jak Blauer Engel w Niemczech, znak A+ na rynku francuskim oznacza, że nasze produkty są przyjazne dla środowiska, bezpieczne i łatwe w użyciu.

 • KFB

  Nagroda centrum kompetencji za procesy ruchowe FH Bielefeld. Wykładzina Purline przeszła z wynikiem pozytywnym standardowy test dynamiczny w zakresie zachowania walcowania zgodnie z mapą drogową KFB.

 • Declare

  Declare Label jest dobrowolnym programem informującym, który ma na celu sprawić, aby produkty przemysłu budowlanego były zdrowsze i bardziej ekologiczne, poprzez transparentność składu materiałów. Udział w programie Declare oznacza, że producenci dobrowolnie podają do wglądu skład swoich produktów, aby zwiększyć przejrzystość.

 • TFI-TÜV PROFiCERT

  Instytut TFI (Textiles & Flooring Institute GmbH) oraz TÜV Hessen potwierdzają, że wybrany produkt spełnia odpowiednie wymogi jakości, bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska. Zasadniczo certyfikacja produktów jest możliwa wyłącznie wtedy, gdy są one bezpieczne dla zdrowia.