wineo Unterlagsmatten Zubehör

Podkład pod panele

Podkłady wyciszające i izolacyjne

Dedykowane maty pod panele podłogowe w zależności od pomieszczenia.

Podkład pod panele

Podłogi laminowane to stosunkowo niegrube pokrycia podłogowe z bardzo twardą warstwą wierzchnią, które najczęściej układane są na lekkich matach podłogowych. Powstałe przez to dźwięki nie spełniają oczekiwań użytkownika, jakie są stawiane podłogom najwyższej jakości. Co więcej, brzmią obco, a dźwięki opisywane są przez użytkowników jako nieprzyjemne dla ucha.

 

Można temu zapobiec - stosując podkłady pod panele marki wineo

Maty podłogowe soundPROTECT marki wineo to wysokiej jakości produkty, które skutecznie zminimalizują wszelkie niepożądane dźwięki i poprawią akustykę całego wnętrza. Marka wineo proponuje osobom szukającym wyciszenia ekologiczne podkłady pod panele:  soundPROTECT oraz  soundPROTECT PROFI, które wykonane zostały w 90% z surowców naturalnych.

soundPROTECT, to mata podłogowa o grubości 2 mm, która tłumi dźwięki kroków słyszalne na zewnątrz pomieszczenia o 19 dB, natomiast wewnątrz - o ok. 28%.  Maty podłogowe  soundPROTECT  2 mm o wymiarach 8 x 1 m dostępne są w rolkach o powierzchni 8 m².

soundPROTECT PROFI jest nieco grubsza, ma 3 mm, co wpływa na jeszcze lepsze parametry wyciszające -  natężenie dźwięków zewnętrznych zmniejsza o 20 dB, a odgłosy wewnątrz pomieszczenia o ok. 31%. Maty podłogowe soundPROTECT PROFI o wymiarach 5,5 x 1 m można nabyć w rolkach o powierzchni 5,5 m2.

 

Ogrzewanie podłogowe

Podkłady pod panele marki wineo zintegrowane z folią paroizolacyjną idealnie nadają się do  montażu w pomieszczeniach, w których zastosowano ogrzewanie podłogowe, gdyż współczynnik oporu ciepła wynosi tylko 0,01 (m² K) / W. To najlepszy parametr wśród oferowanych na rynku podłogowych mat wyciszających. Montaż paneli laminowanych na ogrzewaniu podłogowym daje użytkownikowi dodatkowy bonus, jakim jest komfort ciepła nawet  pod bosymi stopami.

Podkłady pod panele

Podkłady pod panele marki wineo są ciężkie, w zależności od wybranego rodzaju: mata o grubości 2 mm waży ok. 1,7 kg/ m2, natomiast mata o grubości 3 mm waży aż 2,8 kg/m2. Dzięki temu podkłady pod panele marki wineo również pozytywnie wpływają na powstałe dźwięki, redukują ich wartość o ok. 30% w stosunku do pianki poliuretanowej, zamieniają wysokie, uciążliwe dźwięki na niskie i przyjemne dla ucha.

 Tłumienie pogłosu kroków wewnątrz pomieszczenia  - aż do 25 sone*!

*W porównaniu do montażu podłogi na piance polietylenowej 2 mm.