Listwy przypodłogowe

Pasujące listwy przypodłogowe (cokołowe) do każdego wystroju dla idealnego wykończenia

Zalety listew przypodłogowych wineo

 • Idealne wykończenie każdej podłogi ze zintegrowanym prowadzeniem kabli 
 • Opcje kolorystyczne: Biały, stal nierdzewna lub dekor pasujący do wszystkich podłóg wineo
 • Materiał podstawy: MDF, ABS lub aluminium
 • Pomieszczenia wilgotne: Nadaje się również do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych
 • Stabilny i odporny: Szczególnie odporna na taśmę klejącą, zarysowania i zabrudzenia
 • Wysokość montażu: 60 mm do 100 mm
 • Akcesoria: Klipsy montażowe oraz elementy narożne, końcowe i przedłużające ułatwiające montaż

Co to jest listwa przypodłogowa?

Wykończenie ściany za pomocą listew przypodłogowych to nie tylko korzyść wizualna i, ale też szczególnie praktyczna dla ukrycia nieestetycznych kabli. To także optymalnie zamknięta powierzchnia, która jest łatwa do czyszczenia i chroni ścianę przed zabrudzeniami i uderzeniami. Dodatkowo, w przypadku podłóg pływających, listwa ukrywa szczelinę pomiędzy panelem a ścianą.

W ofercie akcesoriów wineo znajdują się listwy przypodłogowe dla wszystkich wymagań projektowych i pomieszczeń. Listwy są dostępne w różnych  wzorach i w kolorach. Oprócz szerokiej gamy listew przypodłogowych z dopasowanym dekorem, w ofercie akcesoriów wineo można znaleźć również listwy. w kolorze stali nierdzewnej i białym.

Listwy przypodłogowe do podłóg laminowanych, winylowych oraz biopodłóg PURLINE

Listwy przypodłogowe wineo z kanałami kablowymi są dostępne w różnych  wzorach i w szerokiej gamie kolorów. Oprócz  listew w kolorze podłóg,    wineo oferuje również listwy jednokolorowe, np. w kolorze stali nierdzewnej i białym.  Jednokolorowe listwy w jednolitym białym odcieniu można uniwersalnie łączyć ze wszystkimi wzorami i szczególnie dobrze komponują się z naszymi dekorami kamiennymi, betonowymi i innymi fantazyjnymi dekorami. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj  listwa, którą opracowaliśmy dla wzorów z naszej kolekcji  BIOPODŁÓG PURLINE. Materiałem bazowym tej listwy jest plastikowy nośnik, który nie wchłania wilgoci.  Listwa nadaje się również do stosowania w wilgotnych pomieszczeniach ze względu na swoją wodoodporność.

Wszystkie nasze listwy uwzględniają również niezbędną dylatację pomiędzy wykładziną podłogową a ścianą i doskonale ją pokrywają. Wszystkie listwy są szczególnie łatwe w montażu - dzięki naszemu systemowi mocowania na klipsy.

Jakie listwy przypodłogowe mamy w swoim asortymencie?

wineo Fußleiste Classic weiß Queerschnitt

wineo Classic listwa przypodłogowa

 Wyraźna krawędź. Listwa przypodłogowa wineo Classic w kolorze białym stanowi wyraźną deklarację, prostą jak kostka, bez zbędnych ozdobników i tym samym stanowi  zdecydowny akcent w nowoczesnym otoczeniu.

Listwa przypodłogowa wineo Classic o wyglądzie stali nierdzewnej może być wykorzystana jako neutralny element wystroju, jeśli nie zastosuje się listwy o w tym samym dekorze lub w kolorze białym.

 • Materiał podstawy: MDF
 • Wysokość montażu: 80 mm
 • Warianty kolorystyczne: biały | stal nierdzewna
 • Zintegrowany kanał kablowy
wineo Fußleiste Contrast weiß Anwendungsbild Bodenbelag

wineo Contrast listwa przypodłogowa

Kreatywni ludzie sięgają po listwę wineo Contrast. Ta listwa może być użyta w kolorze białym, aby dopasować się do każdego wystroju, jak również pomalowana na dowolny kolor.

 • Materiał bazowy: MDF
 • Wysokość montażu: 60 mm
 • Wariant kolorystyczny: Biały (po pomalowaniu dowolny kolor)
 • Zintegrowany kanał kablowy
wineo Fußleiste Hamburg weiß unterschiedliche Größen

wineo Hamburger listwa przypodłogowa

Listwa przypodłogowa wineo Hamburger, nadaje się tak samo do starych budynków jak i do nowoczesnego wnętrza, szczególnie efektowna przy wysokości do 10 cm.

 • Materiał bazowy: MDF
 • Wysokość montażu: 80 mm | 100 mm
 • Wariant kolorystyczny: Biały
 • Zintegrowany kanał kablowy
wineo Fußleiste Designweiß Zierstreifen Anwedungsbild Queerschnitt Bodenbelag

wineo Design listwa przypodłogowa

W kolorze białym i ze stylowymi, dyskretnymi paskami dekoracyjnymi, listwa wineo Design szczególnie dobrze komponuje się z nowoczesnymi stylami wyposażenia wnętrz. Ze względu na swoją wysokość, listwa jest bardzo dekoracyjna i może być już traktowana jako element dekoracyjny w pomieszczeniu.

 • Materiał podstawy: MDF
 • Wysokość montażu: 80 mm
 • Wariant kolorystyczny: Biały
 • Zintegrowane prowadzenie kabli
wineo Fußleiste Unity dekorgleich Querschnitt Holzoptik

wineo Unity listwa przypodłogowa

Listwa przypodłogowa wineo Unity w dekorze pasującym do podłogi tworzy jednolity wygląd pomieszczenia. Gładka listwa przypodłogowa jest dostępna dla wszystkich wykładzin wineo.

 • Materiał bazowy: MDF
 • Wysokość montażu: 60 mm
 • Wariant kolorystyczny: Ten sam dekor
 • Zintegrowane prowadzenie kabli
wineo Fußleiste Waterproof Wasserfest weiß Queerschnitt

wineo Waterproof listwa przypodłogowa

W łazienkach i kuchniach powietrze jest wilgotne, mop się kręci i wymagana jest optymalnie uszczelniona powierzchnia. Z odpowiednią listwą nie ma problemu - listwa wineo Waterproof to wytrzyma.

 • Idealnie nadaje się do wilgotnych pomieszczeń
 • Materiał podstawy: ABS
 • Wysokość montażu: 60 mm
 • Wariant kolorystyczny: Biały
 • Zintegrowane prowadzenie kabli
wineo Fußleiste Aluminium Einschub modern Bodenbelag Holzoptik

wineo Aluminium listwa przypodłogowa

Dekor podłogowy bezpośrednio jako listwa przypodłogowa na ścianie? Pasek materiału podłogowego można po prostu wsunąć w aluminiową listwę przypodłogową wineo. Listwa jest bardzo dekoracyjna i stanowi atrakcyjne i nowoczesne przejście między ścianą a podłogą.

 • Materiał podstawy: aluminium
 • Wysokość montażu: 60 mm
 • Warianty kolorystyczne: stal nierdzewna +  dekor

Najczęściej zadawane pytania FAQ o listwach przypodłogowych

Listwa przypodłogowa lub również listwa bazowa: Każdy, kto instaluje podłogi laminowane lub winylowe, prędzej czy później natknie się na te terminy. Są to listwy przypodłogowe, które mocuje się do ściany, aby stworzyć harmonijny wygląd całości. Wybór jest ogromny: jaki materiał na listwę przypodłogową wybrać - MDF, ABS czy aluminium? Czy listwy przypodłogowe są w ogóle konieczne? I o czym należy pamiętać przy montażu listew przypodłogowych?

Udzielamy odpowiedzi.

Jaka jest różnica między listwami a cokołami?

Nie ma różnicy między listwami przypodłogowymi a cokołowymi. Produkty te są  sprzedawane pod inną nazwą. Funkcje są takie same.

Dlaczego potrzebuję listew przypodłogowych?

Przede wszystkim listwy przypodłogowe służą do utrzymania udanego wyglądu pomieszczenia dookoła. Oczywiście listwa przypodłogowa chroni również przed  zabrudzeniami, na przykład podczas mopowania lub odkurzania. Dzięki temu tapety czy pomalowane ściany nie ulegają uszkodzeniu. Ponadto listwa przypodłogowa sprawia, że podczas mopowania za wykładziną podłogową nie przedostaje się wilgoć

Czy listwy przypodłogowe są konieczne?

Zalecamy zawsze stosować listwy przypodłogowe. Tworzą one udane wykończenie ściany i chronią ją, jak również wykładzinę podłogową przed uszkodzeniem przez wodę,  lub  zabrudzeniami.

Jakie narzędzia są potrzebne do montażu listew przypodłogowych?

Do montażu listew przypodłogowych potrzebna jest piła poprzeczna, wiertarka, wkrętarka akumulatorowa, wkręty i kołki oraz oczywiście klipsy do mocowania listew.

Z jakiego podstawowego materiału wykonane są listwy?

Listwy przypodłogowe wineo wykonane są z płyty MDF, ABS lub aluminium. W skład wchodzą następujące materiały:

MDF: Płyta pilśniowa "średniej gęstości" wykonana z pociętego drewna, które zostało sklejone żywicą.

ABS: termoplastyczny plastik techniczny

Aluminium: Wsuwana listwa przypodłogowa z aluminium do umieszczenia wykładziny podłogowej.

W jakich wzorach dostępne są listwy przypodłogowe?

Ponadczasowe, klasyczne lub całkowicie nowoczesne - listwy przypodłogowe są dostępne w wielu wzorach, dzięki czemu można je bez trudu wkomponować w każdy wystrój pomieszczenia.

Asortyment wineo oferuje listwy przypodłogowe z prowadzeniem kabli dla wszystkich wymagań projektowych i pomieszczeń.

Jakie akcesoria są dostępne dla listew?

Oferujemy bogatą gamę akcesoriów do naszych listew przypodłogowych. Zaczynając od montażu, oferujemy klipsy mocujące do mocowania listwy przypodłogowej.

Aby poprawić ogólny wygląd i ukryć przejścia między poszczególnymi listwami, oferujemy samoprzylepne łączniki, narożniki wewnętrzne, narożniki zewnętrzne i zaślepki.

Jak ukryć stykające się listwy przypodłogowe lub narożniki?

Do przejścia między dwoma listwami przypodłogowymi, które stykają się w linii prostej, służą samoprzylepne łączniki.

Dla listew stykających się w narożniku dostępne są samoprzylepne narożniki wewnętrzne i zewnętrzne.

Na koniec listwy dostępne są samoprzylepne zaślepki.

Jak montuje się listwy przypodłogowe?

Do szybkiego i nieskomplikowanego montażu listew przypodłogowych wineo polecamy system mocowania klipsów. Pierwszym krokiem jest przycięcie listew przypodłogowych na wymiar, tak aby było widać, gdzie należy przykręcić klipsy.

Następnie należy umieścić klips na ścianie i zaznaczyć ołówkiem punkty wiercenia na ścianie. Odstępy znajdują się w instrukcji montażu na pudełku z klipsami. Odległości nie powinny być zbyt duże, aby listwy nie odrywały się od ściany pomiędzy dwoma punktami wiercenia, lecz leżały płasko przy ścianie na całej długości.

Następnie należy wywiercić otwory i przykręcić klips do ściany za pomocą dostarczonych kołków i wkrętów. Przed przymocowaniem listwy do klipsa od góry, należy rozsądnie ułożyć kable w pomieszczeniu i wykorzystać do tego inteligentną prowadnicę kabli systemu mocowania listew. Po odpowiednim ułożeniu kabli, wystarczy nałożyć listwę na klips, aż listwa zatrzaśnie się w miejscu, a dolna krawędź listwy spocznie dokładnie na wykładzinie podłogowej.

Wreszcie listwy lub wewnętrzne i zewnętrzne narożniki mogą być ozdobione profilami. Są one po prostu przyklejane do listew za pomocą pasków kleju.

 

Instrukcje wideo: Prawidłowe mocowanie listew przypodłogowych i wykończeń ściennych

Prawidłowe mocowanie listew przypodłogowych i cokołów | Montaż za pomocą klipsów wineo

Samouczek wideo: Flash coving

Samouczek wideo Montaż wysokich słupków, narożnik zewnętrzny i wewnętrzny

#Wskazówka

"Cięcie i montaż listew przypodłogowych to sprawa dla profesjonalistów. Dzięki klipsom montażowym i gotowym rozwiązaniom dla narożników wewnętrznych i zewnętrznych, nawet ambitni majsterkowicze mogą odważyć się na montaż modeli listew przypodłogowych wineo."

André, ekspert ds. listew i profili przypodłogowych

Zamknij filtry
Brak wyników dla wybranego filtra!
Listwa przypodłogowa 00075 16 x 60 x 2380 mm
Listwa przypodłogowa Unity 16/60 Listwa przypodłogowa Unity 16/60 jest prostą...
Listwa przypodłogowa 00078 16 x 60 x 2380 mm
Listwa przypodłogowa Unity 16/60 Listwa przypodłogowa Unity 16/60 jest prostą...
Listwa przypodłogowa P 313 16 x 60 mm
Listwa przypodłogowa Unity 16/60 Listwa przypodłogowa Unity 16/60 jest prostą...
Listwa przypodłogowa P 302 16 x 60 mm
Listwa przypodłogowa Unity 16/60 Listwa przypodłogowa Unity 16/60 jest prostą...
Listwa przypodłogowa P 306 16 x 60 mm
Listwa przypodłogowa Unity 16/60 Listwa przypodłogowa Unity 16/60 jest prostą...
Listwa przypodłogowa P 307 16 x 60 mm
Listwa przypodłogowa Unity 16/60 Listwa przypodłogowa Unity 16/60 jest prostą...
Listwa przypodłogowa P 308 16 x 60 mm
Listwa przypodłogowa Unity 16/60 Listwa przypodłogowa Unity 16/60 jest prostą...
Listwa przypodłogowa P 298 16 x 60 mm
Listwa przypodłogowa Unity 16/60 Listwa przypodłogowa Unity 16/60 jest prostą...
Listwa przypodłogowa P 309 16 x 60 mm
Listwa przypodłogowa Unity 16/60 Listwa przypodłogowa Unity 16/60 jest prostą...
Listwa przypodłogowa P 296 16 x 60 mm
Listwa przypodłogowa Unity 16/60 Listwa przypodłogowa Unity 16/60 jest prostą...
Listwa przypodłogowa P 304 16 x 60 mm
Listwa przypodłogowa Unity 16/60 Listwa przypodłogowa Unity 16/60 jest prostą...
Listwa przypodłogowa P 300 16 x 60 mm
Listwa przypodłogowa Unity 16/60 Listwa przypodłogowa Unity 16/60 jest prostą...
1 2 3 ... 13 Od 13
1 2 Od 13