wineo Purline Bioboden Aktzente Bekleidung Sportgeschäft

Podłoga do sklepu

Prawidłowy dobór podłogi do sklepu

Podłogi do obiektów handlowych

Podłoga w sklepie jest intensywnie użytkowana i każdego dnia podlega sporym obciążeniom. Setki czy czasami nawet tysiące osób przemieszczających się dziennie, zarówno w okresie letnim, jak i jesiennym czy zimowym, ciężkie umeblowanie w postaci regałów, witryn, lodówek czy ekspozytorów – to sprawia, że placówka handlowa wymaga wytrzymałego, wysokojakościowego podłoża, które będzie odporne na ścieranie i odbarwienia. Optymalnym rozwiązaniem są biopodłogi PURLINE wineo.

 

 

 

Markowa podłoga

do sklepu

wineo Purline Bioboden Holzoptik Wein Käse Theke Bioladen

PURLINE – wytrzymała podłoga do przestrzeni sklepowych

Przy wyborze podłogi do sklepu należy wziąć pod uwagę zarówno aspekty użytkowe m.in. długi czas eksploatacji, jak i walory estetyczne, pozwalające zachować spójność wizerunkową. Równie ważny jest wygodny montaż i kwestie bezpieczeństwa, zgodne z przepisami BHP i ppoż. Certyfikowane, nowoczesne, ekologiczne biopodłogi PURLINE wykonane są wyłącznie z naturalnych surowców, mają wysoką odporność na promieniowanie UV i temperaturę, nadają się do wilgotnych pomieszczeń, a także mają znakomite wartości w zakresie wgniecenia resztkowego, dzięki czemu są bardziej odporne na odkształcenia powierzchni. Dostępne są w szerokim wachlarzu dekorów i charakteryzują się niską emisją dymu, co zapewnia większe bezpieczeństwo podczas ewentualnego pożaru.

 

Panele do sklepu typu hipermarket i dyskont

Na podłogach sklepów wielkopowierzchniowych często stosuje się płytki ceramiczne, które są wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Minusem takiego rozwiązania jest to, że podłoga w sklepie nie wygląda atrakcyjnie, a w razie deszczowej pogody śliska powierzchnia grozi ryzykiem upadku. W dyskontach spożywczych jest często duży ruch, co sprawia, że na podłodze mogą znaleźć się rozlane soki czy mleko, które szybko trzeba zetrzeć, by zadbać o bezpieczeństwo ciągów komunikacyjnych. W przypadku projektowania handlowych przestrzeni średnio i wielkopowierzchniowych optymalny jest wybór podłogi PURLINE wineo 1500, charakteryzującej się bardzo wysoką wytrzymałością i stabilnością termiczną.

Klasy użyteczności 23/34/43 sprawiają, że jest to produkt dostosowany do wymogów bardzo mocno obciążonych pomieszczeń publicznych i mocno obciążonych pomieszczeń przemysłowych. Wykładzina podłogowa PURLINE w opcji dedykowanej dla powierzchni o większym metrażu jest dostarczana w standardowym wymiarze 20 × 2 oraz łatwa w przycięciu przy pomocy nożyka technicznego.

Na uwagę zasługuje nowoczesny i niezwykle zróżnicowany design – dostępnych jest aż 36 wzorów imitujących drewno w formacie panela, 8 wzorów imitujących kamień w wersji XL w formacie płytki i 64 wzory w rolce.

 

Podłoga w sklepie powinna mieć wysoką klasę użyteczności.

Klasa użyteczności 23 | Mocno obciążone pomieszczenia mieszkalne

Klasa użyteczności 34 | Bardzo mocno obciążone pomieszczenia publiczne

Klasa użyteczności 43 | Mocno obciążone pomieszczenia przemysłowe

 

wineo Purline Bioboden Holzoptik dunkel Modegeschäft Modellpuppen
Panele podłogowe wineo

Panele do sklepu odzieżowego i jubilera

Butik z ekskluzywną odzieżą wymaga pięknego designu i kameralnej atmosfery, a salon jubilera – ciszy, skupienia, elegancji. Podłoga w sklepie o niewielkiej powierzchni w zdecydowany sposób oddziałuje na klimat wnętrza. Trzeba jednak pamiętać o tym, że również tutaj ważna jest funkcjonalność – podłoga powinna być antypoślizgowa, bezwonna, wytrzymała i łatwa w czyszczeniu.

Ciekawą propozycją jest PURLINE wineo 1200, czyli biopodłoga przeznaczona do mocno obciążonych pomieszczeń publicznych oraz średnio obciążonych pomieszczeń przemysłu lekkiego. Do wyboru jest 8 atrakcyjnych dekorów drewnopodobnych w 2 formatach, co pozwala uzyskać unikalny i przytulny efekt aranżacyjny – zarówno w strefie obsługi klienta, jak i w przymierzalni, pracowni czy kąciku socjalnym. W przypadku wnętrz o bardziej industrialnym lub oficjalnym charakterze warto sięgnąć po 4 modne dekory kamiennopodobne w formacie dużej płytki, które pięknie komponują się z dużymi donicami pełnymi zielonych kwiatów czy okazałymi lustrami ściennymi. Montaż wineo 1200 jest bardzo prosty – panele podłogowe PURLINE przeznaczone są do klejenia, mocowania na click (Semi-Rigid) i jako Multi-Layer (Rigid) na click.

Wykładzina do sklepu – przyjazna dla środowiska

Biopodłoga z ecuranu (organicznego tworzywa na bazie kredy i olejów roślinnych) jest wolna od chloru i plastyfikatorów, a co za tym idzie - bezwonna oraz przyjazna zarówno dla alergików, jak i otoczenia naturalnego. PURLINE jest produktem ekologicznym, którego bezpieczeństwo dla środowiska – na etapie produkcji, podczas użytkowania i w okresie post eksploatacyjnym – potwierdzają certyfikaty. Dzięki temu możliwe staje się aranżowanie zróżnicowanych przestrzeni sklepowych, które są jednocześnie funkcjonalne, bezpieczne, piękne pod względem wizualnym i w pełni komfortowe dla klientów oraz pracowników.  

wineo Purline Bioboden Holzoptik Bekleidung Ladentisch Service