wineo PURLINE Bioboden Holzoptik Wohnzimmer Esstisch

Panele jak dąb

Panele w dekorze dębu, dla miłośników naturalnego drewna.

Modne i trwałe panele jak dębowe deski

Panele o dekorze dębu ułożone na podłodze to jeden z tych elementów wykończeniowych, który nadaje pomieszczeniom wyjątkowej klasy, stylu i elegancji. Dodatkowo stanowią one doskonałą bazę dla różnorodnych aranżacji i są znakomitym tłem dla stylowych mebli i designerskich dodatków. Nic więc dziwnego, że świetnie sprawdzają się we wnętrzach utrzymanych w różnorodnych stylistykach – od klasycznej po ultranowoczesną.

Wyjątkowy design paneli w dekorze dębu

Naturalne, bielone lub rustykalne, w odcieniach złota, szarości albo ciemnego brązu – panele odwzorowujące rysunek i fakturę dębu mogą być utrzymane zarówno w ciepłej, jak i chłodnej tonacji i w każdej z nich prezentować się równie dobrze. Dowodem na to są produkty dostępne w ofercie wineo. Dekory takie jak Wild Oak Brown, Strong Oak Beige, Flowered Oak Darkbrown, Strong Oak White czy Smooth Oak Darkbrown doskonale odzwierciedlają niepowtarzalny rysunek słojów, barwę i strukturę naturalnego drewna zachwycając realistycznym wyglądem i stanowiąc prawdziwą ozdobę wnętrz.

Altenheim Pflegeheim Pflegezimmer Bodenbelag Holzdekor Holzboden Eiche Bodenbelag
Aumera Oak Dark

Aumera Oak Dark

Tirol Oak Silver

Tirol Oak Silver

Storm Oak

Storm Oak

Tirol Oak White

Tirol Oak White

Elegancka podłoga do różnych wnętrz

Panele o dekorze dębu dostępne w ofercie wineo niczym nie ustępują naturalnym deskom, a w niektórych aspektach nawet je przewyższają. Przede wszystkim zostały one stworzone z myślą o wnętrzach mieszkalnych o dużym natężeniu ruchu, dlatego cechuje je wysoka trwałość i podwyższona odporność na ścieranie oraz zniszczenia. Dodatkowo część kolekcji powstała na bazie płyty nośnej Aqua Stop i posiada impregnowane krawędzie, dzięki którym mogą być układane nawet w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Piękną podłogą o wyglądzie naturalnego drewna można zatem cieszyć się nie tylko w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym, ale również w kuchni i łazience. Co więcej, panele bardzo łatwo utrzymać w czystości a dodatkowo nie wymagają one tak pracochłonnej konserwacji jak prawdziwe drewno.

Atrakcyjne formaty

Dostępne w ofercie wineo panele o dekorze dębu swoją autentyczność zawdzięczają nie tylko wiernemu odwzorowaniu rysunku naturalnego drewna, ale też atrakcyjnym formatom. Przykładowo, panele laminowane wineo 500 medium V4 o formacie pełnej deski i wymiarach 1288 x 195 mm zachwycają realistycznym wyglądem a po ułożeniu stają się prawdziwą ozdobą wnętrza. Jeśli natomiast chcemy postawić na panele o smukłym, wąskim kształcie, możemy wybierać spośród kolekcji wineo 500 medium V4 czy wineo 500 XXL V4 . Szczególnie efektownie będą się one prezentowały w niewielkich i wąskich pomieszczeniach a ułożona z nich podłoga optycznie powiększy przestrzeń.

Szybki i czysty montaż

Inaczej niż w przypadku podłogi drewnianej ułożenie paneli o dekorze dębu nie wymaga wiele wysiłku. Dzięki specjalnym systemom montażu, takim jak system łączenia Fold-Down w kolekcjach Wineo 500 i Rock`n`Go panele takie można ułożyć bardzo szybko, łatwo i bez użycia kleju. Taki montaż przebiega w sposób prosty i „czysty” a my już po kilku godzinach możemy cieszyć się piękną podłogą o wyglądzie dębu w przeróżnych odmianach: naturalnej, bielonej lub rustykalnej. Warto przy tym podkreślić, że wybrane kolekcje paneli wineo w dekorze dębu mogą być układane na ogrzewaniu podłogowym. Z kolei w przypadku paneli winylowych powierzchnia jest miękka, elastyczna i ciepła w dotyku, dzięki czemu przyjemnie chodzi się po niej nawet boso.