wineo Laminatboden Nachhaltigkeit Wald Bäume Holz Natur

Trwałość podłóg laminowanych wineo

PODŁOGI LAMINOWANE

PO PROSTU TRWAŁE.

Podłogi laminowane należą do kategorii tzw. podłóg zrównoważonych, i całkiem słusznie, gdyż są one w przeważającej mierze wykonane z drewna i włókien drzewnych.

Nasza podłoga laminowana wineo składa się w 90% z drewna, a my przywiązujemy ogromną wagę do tego, aby drewno pochodziło z krajowych lasów, zarządzanych w sposób zrównoważony. Świadczy o tym również znak PEFC, który posiadają wszystkie nasze podłogi laminowane i który stanowi wyraz zaangażowania w promowanie zrównoważonej gospodarki leśnej i regularnej kontroli zgodnie z surowymi wytycznymi.

Ponadto spora część drewna pochodzi z pobliskich tartaków, tzn. do produkcji naszych podłóg laminowanych wykorzystywane są resztki drewna z przemysłu tartacznego, co ma również bardzo pozytywny wpływ na i tak już dobry bilans ekologiczny.

Nasz laminat jest w „100% produkowany w Niemczech”, ponieważ wszystkie komponenty pochodzą z Niemiec, a sama produkcja odbywa się wyłącznie w Augustdorfie (Nadrenia Północna-Westfalia), co oznacza, że korzystamy z krótkich tras transportowych.

PODŁOGI LAMINOWANE WINEO SKŁADAJĄ SIĘ W 90% Z DREWNA

Elementy produktu

Podłogi z laminatu wineo charakteryzują się również wyjątkowo wysoką odpornością. Zapewnia to specjalna, wielowarstwowa struktura.

Poszczególne komponenty można z grubsza podzielić na trzy warstwy:

Powłoka + papier dekoracyjny

Warstwa użytkowa (powłoka) składa się ze szczególnie wytrzymałej powłoki z żywicy melaminowej, która stanowi podstawę do klasyfikacji do odpowiednich obszarów zastosowania.

Nadruk papierów dekoracyjnych, który daje nam możliwość prezentacji różnych wzorów, odbywa się w nowoczesny sposób, bez użycia szkodliwych barwników czy pigmentów.

Płyta nośna

Płyta nośna HDF stanowi podstawę podłogi laminowanej i w znacznym stopniu przyczynia się do stabilności produktu. To tu właśnie znajduje się największa ilość drewna w laminacie, ponieważ nośnik HDF składa się z silnie sprasowanych włókien drzewnych.

Przeciwciąg

Przeciwciąg z żywicy melaminowej stanowi przeciwwagę i gwarantuje dużą stabilność kształtu.

Ale czy rzeczywiście żywica melaminowa jest nieszkodliwa?

TAK! Stosowana żywica melaminowa jest na bazie wody, dlatego też nie zawiera rozpuszczalników organicznych. Po utwardzeniu tworzy powierzchnię, która jest wyjątkowo odporna na chemikalia, wodę, rozpuszczalniki organiczne, światło i temperaturę. Zawarty w żywicy melaminowej „formaldehyd” po stwardnieniu jest trwale związany ze strukturą żywicy, a zatem nie może ulatniać się do powietrza w otoczeniu.

CERTYFIKAT

NAJLEPSZEJ JAKOŚCI OD 70 LAT

Oprócz właściwości takich jak trwałość i łatwość pielęgnacji, nasze podłogi laminowane są pozbawione zapachu i nie zawierają szkodliwych substancji. Dowodem na to jest pieczęć A+, która ocenia wartości emisji pochodzących z wykładzin podłogowych według ścisłych wytycznych. Wszystkie nasze podłogi laminowane wineo spełniają wymogi najwyższej klasy A+.

Oprócz pieczęci A+ i znaku PEFC, podłogi laminowane wineo posiadają następujące certyfikaty:

    „Niebieski Anioł”
    TFI TÜV-Proficert PREMIUM
    Znak zgodności CE

» Więcej informacji na temat certyfikatów

EPLF

wineo jest zaangażowanym członkiem Stowarzyszenia Europejskich Producentów Laminatów (EPLF), tutaj można znaleźć więcej informacji na temat zrównoważonego rozwoju: https://www.eplf.com/